رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اختصاص ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و بلاعوض برای جبران خسارات سیل


22 تير, 1398 - 14:01 -- omrani

اختصاص ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و بلاعوض برای جبران خسارات سیل

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره و بلاعوض برای جبران خسارات ناشی از سیل به استان تخصیص یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،علی فرخ زاد در جلسه کارگروه سیل افزود: همچنین ۶۳۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات بلاعوض به استان اختصاص یافته که بخشی از آن به طور بلاعوض به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص می بابد و مابقی صرف بیمه کشاورزان و انجام پروژه های عمومی در مناطق متاثر از سیل خواهد شد.

 

وی تاکید کرد:به منظور استفاده از تسهیلات کم بهره و بلاعوض که بر اساس مصوبه هیئت دولت برای جبران خسارات ناشی از سیل به استانها پرداخت می شود، ضروری است  پرونده های افراد خسارت دیده پس از  تکمیل در اسرع وقت در سامانه سجاد ثبت  شود.


معاون عمرانی خاطرنشان کرد: در این راستا هر شهرستانی که زودتر اطلاعات خود را در سامانه سجاد ثبت کند توزیع اعتبارات نیز برای آن زودتر انجام می شود.

فرخ زادبا تاکید بر اینکه روند ثبت اطلاعات و پرداخت تسهیلات در طی چند روز آینده باید به طور روزانه توسط فرمانداری ها رصد و گزارش شود گفت: روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه نیز جلسه بعدی کارگروه سیل تشکیل و اطلاعات این چند روز در بخش های مختلف و مراحل پیشرفت کار گزارش خواهد شد.

وی افزود: در توزیع اعتبارات جهت پرداخت تسهیلات ن اولویت شهرستان ها باید با مناطق محروم و مددجویان سازمان های حمایتی بهزیستی باشد و سپس به ترتیب خسارت دیدگان حریم رودخانه ها وخسارت دیدگان سیل سال گذشته وگدر دستور کار باشند.