رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بانک های استان قزوین هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات ارائه کردند


27 تير, 1395 - 08:52 -- روابط عمومی ۲
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری:

بانک های استان قزوین هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات ارائه کردند

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری قزوین اعلام کرد:در سه ماهه نخست امسال 16 بانک عضو شورای هماهنگی بانک های استان، هفت هزار و 70 میلیارد ریال تسهیلات مالی ارائه کرده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"حسین زکی زاده" در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی به تشریح اخبار اقتصادی استان در سه ماهه نخست امسال پرداخت واظهار داشت: 34 درصد از این تسهیلات به بخش صنعت، 32 درصد خدمات، 23 درصد کشاورزی و 11 درصد نیز به بخش مسکن اختصاص داشته است.
وی اضافه کرد: آمار مقایسه ای سالانه نشان می دهد که مصارف منابع بانکی استان مربوط به بخش مسکن در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نزدیک به دو درصد افزایش داشته و از 15.6 درصد به 17.2 درصد رسیده است.
زکی زاده افزود: در بخش کشاورزی نیز مصارف بانکی استان در خرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش مواجه بوده و از 13 درصد به 14.4 درصد رسیده است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری در ادامه به وضعیت صادرات و واردات کالاهای غیرنفتی از استان در سال جاری اشاره کرد و گفت: در سه ماهه امسال معادل 89 میلیون دلار کالا از استان به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش 9 درصدی را نشان می دهد.
زکی زاده افزود: در مدت یاد شده معادل 116 میلیون دلار کالا نیز از خارج کشور به استان وارد شده که در مقایسه با سه ماهه نخست پارسال سه درصد کاهش داشته است.
وی خاطرنشان کرد: کالاهای صادراتی استان طی این مدت به 22 کشور ارسال شده و کالاهای وارد شده نیز به 27 کشور اختصاص داشته است.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین المللی استانداری به آخرین نرخ تورم در استان نیز پرداخت و گفت: تا پایان خرداد ماه امسال نرخ تورم نقاط شهری استان 9.3 بود که این رقم در کشور 9.5 بوده است.
وی اضافه کرد: نرخ تورم در نقاط روستایی استان نیز طی این مدت 8 درصد گزارش شده است.
زکی زاده در پایان گفت: در سه ماهه امسال 56 واحد تولیدی مشکل دار در سطح استان با چهار هزار و 836 نفر نیروی اشتغال شناسایی شده است که 47 درصد آنها در شهرستان البرز استقرار دارند.