رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

فقط ۳۳ درصد منابع بانک های خصوصی در استان مصرف می شود


30 مهر, 1396 - 11:42 -- روابط عمومی 1
هشدار معاون اقتصادی استاندار:

فقط ۳۳ درصد منابع بانک های خصوصی در استان مصرف می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین گفت : در استان قزوین ۱۵ بانک خصوصی وجود دارد که منابع آنها بالغ بر ۳۸۰۰ میلیارد تومان می باشد که فقط ۳۳ درصد آن در استان به عنوان تسهیلات مصرف و پرداخت می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی" با بیان این مطلب، افزود : در شش ماهه نخست سالجاری بانکهای خصوصی استان ۳۲۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده اند که بیشترین پرداختی مربوط به بخش خدمات و بازرگانی و با ۲۲۰ میلیارد تومان و مسکن ۳۸ میلیارد تومان بوده است.
وی تصریح کرد: در مجموع ۱۳ هزار و ۲۱۷ فقره تسهیلات در شش بخش اقتصادی صنعت و معدن ، کشاورزی ، مسکن ، صادرات ، خدمات و بازرگانی و قرض الحسنه اشتغال و ازدواج در شش ماهه اول سالجاری پرداخت شده که از این میزان ۴ هزار و ۳۴۱ فقره مربوط به تسهیلات قرض الحسنه شامل ازدواج ، اشتغال و ... با ۵۴ میلیارد تومان می باشد.
به گفته منوچهر حبیبی ، ۸۲ درصد تسهیلات پرداختی بانک های خصوصی استان بصورت سرمایه در گردش و ۱۸ درصد آن سرمایه ثابت می باشد.
معاون اقتصادی استاندار قزوین در ادامه افزود: ۸۱ درصد تسهیلات پرداختی بانک های خصوصی در بخش خدمات بازرگانی ، ۱۴ درصد در بخش مسکن ، ۳ درصد در بخش کشاورزی و ۲ درصد در بخش صنعت و معدن بوده است.