رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عملکرد استان در بازافرینی شهری مثبت بوده است


6 آذر, 1398 - 15:30 -- omrani

عملکرد استان در بازافرینی شهری مثبت بوده است

معاون عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: استان در حوزه توسعه باز افرینی شهری و جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز عملکرد مثبتی داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

علی فرخ زاد درجلسه ستاد بازافرینی که با حضور پژمان معاون وزیرراه و شهرسازی، جمالی پور استاندار و دیگر مسئولین برگزار شد،با اعلام مطلب فوق افزود: در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در۲۴ شهر استان موفق بوده ایم و هیچ توسعه ای در مناطق غیرمجاز نداشته ایم  اما در شهرتاکستان در این خصوص با مشکلاتی مواجه بوده ایم که این امر در جلسات مختلف مطرح و راهکارهایی نیز برای جلوگیری از آن اندیشیده شده است.
وی در خصوص تسریع در امر بازافرینی شهری در برخی محلات و ساماندهی امامزاده حسین خاطر نشان کرد: تا کنون سرمایه زیادی از شهرداری در این محلات بلوکه شده و اقدام خاصی نیز صورت نگرفته که این امر باعث نارضایتی مردم شده است که امیدواریم با تمهیدات و راهکارهای مناسب  و دادن اختیارات استانی بتوانیم امر ساماندهی و بازافرینی در این محلات را تسریع کنیم.
فرخ زاد با بیان اینکه  بین ۵ تا ۷ شهر استان دارای ۴۵ درصد کوچه های خاکی می باشند، گغت: با توجه به محدودیت ها امکان اسفالت کل این کوچه ها برای شهرداری ها میسر نیست و باید در این زمینه سهمیه مازاد قیر به استان تعلق گیرد.
وی بیان کرد: در اجرای طرح ملی مسکن شرایطی فراهم شده که دستگاههایی که زمین مازاد خود را اعلام کنند این زمینها در قالب طرح ملی به همان دستگاه داده می شود که مسکن ملی بسازند.  

فرخزاد تصریح کرد: در گذشته تسهیلات مسکن با پیشرفت 25 درصدی فنداسیون داده می شد که الان سخت گیری می کنند و باید اسکلت زده شود که برای مردم مشکل ساز شده است و امسال از تبصره ۱۸ اعتباری داده نشده است.  

وی با اشاره به اجرای طرح بازآفرینی شهری در استان یادآورشد: اگر اختیارات هیئت اجرایی بیشتر شود می توانیم تصمیمات استانی بگیریم و کارها تسریع شود.