رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۳۳ مخزن آبرسانی در روستاهای استان قزوین فرسوده است


15 دى, 1398 - 19:09 -- روابط عمومی2
مدیر کل امور روستایی استانداری:

۳۳ مخزن آبرسانی در روستاهای استان قزوین فرسوده است

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین گفت: ۳۳مخزن آبرسانی روستایی فرسوده شده که جابجایی و تعمیر آنها ۲۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه مدیریت بحران استان قزوین روز یکشنبه با حضور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، جمالی پور استاندار، مهدی خانی مدیرکل مدیریت بحران استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری برگزار شد.

اکرم نجفی در این جلسه اظهار داشت: در برخی روستاهای استان قزوین مخازن آبرسانی فرسوده شده و قدیمی است و نوسازی آنها باید در دستور کار قرار گیرد.

وی بیان کرد: در روستاهای استان ۳۳ مخزن آبرسانی فرسوده شده که جابجایی و نوسازی آنها بالغ بر ۲۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری قزوین تصریح کرد: همچنین ۱۷ مخزن آبرسانی روستایی در مدار نیست و از استفاده خارج شده که چون معارض محلی دارد نمی‌توانیم به راحتی آنها را از داخل روستا منتقل کنیم اما ممکن است موجب حادثه ناگواری شود.

نجفی یادآور شد: اگر زمینه فروش مخازن غیر قابل استفاده و فرسوده مهیا شود می‌توانیم هزینه آن را در امور عمرانی هزینه شود.

۲۱۵ روستای استان تحت پوشش آب و فاضلاب نیست

نجفی اظهار داشت: در حال حاضر از مجموع بیش از ۸۲۵ روستای استان تعداد ۲۱۵ روستا تحت پوشش آب و فاضلاب استان قرار ندارد که برای تأمین نیازهای آنها باید اقدام شود.

وی گفت: در روستاهای استان ۲۰ ایستگاه آتش نشانی داریم که فقط ۴۰ درصد جمعیت وستایی را تحت پوشش قرار می‌دهد که در حال حاضر به حداقل ۳ دستگاه خودروی آتش نشانی نیمه سنگین نیاز داریم.