رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

آماده سازی منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان آغاز شد


20 بهمن, 1398 - 08:25 -- روابط عمومی2
با حضور استاندار قزوین؛

آماده سازی منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان آغاز شد

عملیات آماده سازی منطقه نمونه گردشگری دریاچه اوان الموت شرقی در مراسمی به مناسبت گرامیداشت دهه فجر با حضور جمالی پور استاندار قزوین و امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،
فرخ زاد معاون عمرانی استاندار، قبادی معاون اقتصادی استاندار ،شفیعی فرماندار قزوین ،نجفی مدیر کل امور روستایی استانداری،سمیعی مدیر کل حراست استانداری ،بی نیاز مدیر کل روابط عمومی استانداری،محمدی بخشدار،خزایلی مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و جمعی دیگر از مسئولان استانی ،استاندار را در این سفر همراهی می کردند

برای آماده سازی این دریاچه به منظور میزبانی و پذیرایی از گردشگران به ویژه مسافران نوروزی، ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی یک سرمایه گذار بخش خصوصی هزینه خواهد شد.

علی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: جذب سرمایه گذار برای این مجموعه گردشگری از طریق یک فراخوان با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین انجام شد.

این مسوول  با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مشاور این طرح سرمایه گذار این مجموعه را همراهی می کند،گفت: امیدواریم با اجرای این طرح شاهد تقویت زیرساخت های گردشگری و رشد جذب گردشگری در این منطقه زیبا باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: سرمایه گذار این طرح از سوابق خوب و درخشانی برخوردار بوده و تله سی یژ مشهد را اجرا کرده است. 

دریاچه اوان به عنوان یکی از جاذبه های مهم طبیعی استان قزوین که در ۸۰ کیلومتری شمال شرق شهر قزوین و در بخش رودبار الموت شرقی شهرستان قزوین قرار دارد.