رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بهره‌برداری از ۲۴۲ پروژه روستایی قزوین در دهه مبارک فجر


20 بهمن, 1398 - 09:52 -- روابط عمومی2
مدیر کل امور روستایی استانداری قزوین:

بهره‌برداری از ۲۴۲ پروژه روستایی قزوین در دهه مبارک فجر

عملیات آماده‌سازی ۵۰ پردیس روستایی تا پایان سال ۹۹ صورت می گیرد
مدیرکل دفتر روستایی و شوراهای استانداری قزوین گفت: عملیات آماده‌سازی ۵۰ پردیس روستایی تا پایان سال ۹۹ در سطح روستاهای استان صورت می‌پذیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اکرم نجفی در مراسم افتتاح خانه فرهنگ شهر معلم کلایه در بخش رودبار الموت شرقی که با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، استاندار و جمعی از مدیران کل استان برگزار شد، افزود: روستاییانی که از این پس اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی خود کنند در پردیس‌ها مستقر می‌شوند تا از حمایت‌های ویژه نظیر سهولت در اخذ مجوز و دریافت تسهیلات کم‌بهره برخودار شوند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری قزوین و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور، اظهار داشت: طی این سند، تمامی دست‌اندرکاران توسعه روستا از این پس متعهد می‌شوند تا با بسیج تمامی امکانات، ظرفیت‌ و نیروهای خود در جهت رشد و شکوفایی اقتصاد روستاها اقدام کنند.

نجفی یادآور شد: برای نخستین مرتبه در کشور، این صندوق بیمه برای حمایت از راه‌اندازی پردیس‌های روستایی در قزوین تسهیلات کم‌بهره در اختیار استان قرار خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه پوشش جامع هدف روستایی از مهمترین اهداف تفاهم‌نامه بین استانداری و صندوق بیمه اجتماعی است، تاکید کرد: قصد داریم طی ۲ سال آینده پوشش بیمه ۲۹ درصدی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان قزوین را به ۵۰ درصد افزایش دهیم.

بهره‌برداری از ۲۴۲ پروژه روستایی قزوین در دهه مبارک فجر

نجفی به بهره‌برداری از ۲۴۲ پروژه روستایی استان در دهه مبارک فجر امسال اشاره و افزود: برای افتتاح طرح‌های یاد شده ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده که ۱۰۰ میلیارد ریال آن در حوزه‌های مختلف گازرسانی، برق، آبرسانی و سایر خدمات عمومی روستایی بخش رودبار الموت شرقی بوده است.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان جشنواره عکس در بخش حرفه‌ای، روستا و زندگی و موبایلی به همراه اعطای حکم مستمری بازنشستگی صندوق بیمه عشایری به تن از روستاییان منطقه، تجلیل شد.

خانه فرهنگ معلم کلایه در زمینی به مساحت ۱۰۹۰ متر مربع و با ۷۵۰ متر زیربنا، با ۱۳ میلیارد ریال هزینه احداث و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه خرید و نصب تجهیزات مورد بهره‌برداری قرار گرفت.