رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دهیاران استان نوروز ۹۹ در روستاها آمادگی کامل و حضور موثری داشته باشند


28 اسفند, 1398 - 20:38 -- روابط عمومی2
مدیر کل امور روستایی استانداری قزوین:

دهیاران استان نوروز ۹۹ در روستاها آمادگی کامل و حضور موثری داشته باشند

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گفت: با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا و هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه های بارشی، دهیاران استان قزوین نوروز ۹۹ در روستاها آمادگی کامل و حضور موثری داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

اکرم نجفی ، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین با اعلام این مطلب افزود: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه های بارشی در بخش عمده ای از استانهای نیمه غربی کشور و احتمال بروز سیلاب، آب گرفتگی معابر و بروز خسارات احتمالی، لازم است کلیه دهیاران ضمن آمادگی و حضور مداوم در روستاها، بازدید مستمر از نقاط بحرانی از منظر آسیب پذیری از سیلاب های احتمالی و رفع مشکلات فنی و نواقص شبکه جمع آوری و دفع آبهای سطحی انجام دهند.
وی افزود: تفاهم نامه بیمه اماکن مسکونی روستائیان در سطح استان قزوین منعقد شده و لازم است دهیارانی که تا کنون نسبت به ارسال اطلاعات منازل روستایی به بیمه جهت صدور بیمه نامه حوادث اقدام نکرده اند، در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند.
مدیرکل امور روستایی و شوراها همچنین گفت: پوسترهای آموزشی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ویروس و اطلاع رسانی در خصوص ممنوعیت دید و بازدید عید چاپ و آماده شده است و دهیاران می بایست نسبت به تحویل و نصب پوسترها در سطح روستاها اقدام کنند.
وی در ادامه افزود: ضد عفونی معابر ، ممنوعیت برگزاری مراسم مختلف ، محدود نمودن فعالیتهای آرایشگاهها، توجیه کسبه و نانوایی ها جهت رعایت مسائل بهداشتی، توزیع محلولهای ضدعفونی در سطح روستا، قراردادن محلولهای ضدعفونی در دفتر دهیاری و اماکن عمومی و اطلاع رسانی مستمر به روستائیان از طریق فضای مجازی از دیگر اقدامات دهیاران در مقابله با ویروس کرونا هستند.
نجفی در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری و همراهی کلیه هموطنان و تلاش دست اندرکاران در شکست ویروس کرونا موفق شویم.